Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 5 чоловік

Звіт про діяльність закладу

Дата: 24 листопада 2017 о 13:02
Автор: Дендюк Л. П.

Річний звіт про діяльність Новоушицької ЗОШ І - ІІІ ст.№2

У 2016/2017 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів, удосконалення змісту навчально-виховного процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків, подальше впровадження профільного навчання.

Адміністрацією школи було своєчасно та у повному обсязі вжито заходів щодо виконання Закону України «Про освіту», ст. 6 Закону України «Про загальну середню освіту». Організовано і проведено уточнення списків дітей та підлітків шкільного віку на підставі списків первинного обліку громадян, що зберігаються у селищній та сільських радах. Складено списки дітей і підлітків шкільного віку: окремо на дітей, яким до 1 вересня 2016 року виповнюється 5 років і дітей та підлітків, яким до 1 вересня 2016 року виповнюється 6-18 років.

За підсумками обліку дітей і підлітків шкільного віку складено статистичний звіт №77-РВК. Зазначений звіт сформований у Інформаційній системі управління освітою (ІСУО)

Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документами планування роботи: перспективним, річним, робочим навчальним, місячним та тижневим планами.

Принцип доцільності і оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих в ході внутрішньошкільного контролю.

Адміністрацією постійно проводились консультації та спільно розглядалися питання з такими структурними підрозділами закладу, як: Рада школи, батьківський комітет, профспілковий комітет.

У  минулому  році працювала  група продовженого дня, яку відвідували учні 1-4-х класів. Група працювали за рахунок державного бюджету. Для роботи ГПД було надано навчальний кабінети, вихователь ГПД спеціаліст ІІ категорії Каліновська А.О.

В цілому, роботу групи  продовженого дня  можна  визнати задовільною.

Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за індивідуальною формою. Індивідуальним навчанням охоплені учні, які за станом здоров‘я не можуть відвідувати навчальний заклад.

У 2016/2017 навчальному році у навчальному закладі за індивідуальною формою навчалось 2 учнів (довідки ЛКК), що складає 1,4 % від загальної кількості учнів школи.

Велика увага приділялась якісному складу вчителів, що працюють з учнями вдома. Індивідуальні навчальні плани учнів розроблялись згідно відповідних Програм з предметів та рекомендацій лікувально-контрольних комісій. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснювалось відповідно до діючих нормативних документів Міністерства освіти і науки України.

Слід зазначити, що організація навчально-виховного процесу за індивідуальною формою забезпечувала не тільки певний освітній рівень дитини, відповідно до її здібностей, можливостей, а й допомагала розвивати соціальну компетентність дитини, шляхом залучення до участі у виховних заходах.

У 2016 – 2017 навчальному році методична робота в школі здійснювалась відповідно до Законів України « Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», Концепції національного громадського виховання, річного плану роботи, наказу директора «Про організацію методичної роботи в школі на 2016 – 2017 навчальний рік».

У 2016– 2017  н.р. педагогічний колектив  школи продовжив   роботу  над  науково – методичною проблемною темою «Від інноваційних технологій освіти через педагогічну майстерність учителя до формування особистості учня та підготовки його до життя в сучасних умовах».  Протягом другого року роботи працювали творчі групи, проводились педагогічні читання з обраної проблематики,  опрацьовано з педагогічним колективом літературу з проблематикою. Вчителі брали участь у постійно діючій виставці передового педагогічного досвіду « Освіта Хмельниччини на шляхах реформування». 2016 рік – 2 призери обласного етапу ІІ місце Вікулова Т.В. ІІІ місце Вікулов О.Я. поряд з  цим у 2017 році вчителі школи були пасивними лише 3 роботи було подано від школи та три роботи у складі творчих груп. Щорічно беруть участь одні і ті ж педагоги.  

В 2016 – 2017 році вчитель біології Самсонюк Л.В. взяло участь  у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2017» та посіла ІІ місце на районному етапі. Вчитель астрономії Вікулов О.Я.  взяв участь у конкурсі «Учитель року – 2017» від журналу Колосок, та став фіналістом .

Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педагогічних кадрів відіграє атестація, яка сприяє моральному і матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих вчителів у практику навчання та виховання учнів.

Робота з атестації педагогічних працівників навчального закладу була організована відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 06 жовтня 2010 року №930, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 14 грудня 2010 року за №1255/18550 та наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 № 1473 «Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 січня 2012 р. за № 14/20327 пройшла атестація педагогічних працівників. В період атестації вчителями на високому рівні були проведені відкриті уроки, відкриті виховні заходи, організована робота щодо вивчення і впровадження прогресивного педагогічного досвіду кращих вчителів.

Є в наявності 5 протоколів засідань атестаційної комісії та план роботи атестаційної комісії.

         Перспективний план курсової перепідготовки та атестації узгоджений та уточнений.

         Всі педагоги які атестувались створюють комфортні умови для навчання та розвитку учнів.

         Адміністрацією школи оформлені та систематизовані на кожного вчителя, що атестується матеріали, щодо дотримання основних критерій проведення уроків, проведені моніторинги навчальних досягнень школярів. Проаналізовані результати участі вихованців у предметних олімпіадах творчих конкурсах, турнірах різних рівнів.

         Вивчено та узагальнено досвід вчителів Бородатої Н.В. вчителя початкових класів, Поповича В.А. вчителя фізичної культури, Проциш А.Б. вчителя початкових класів, Курілко Л.М. вчителя іноземної мови.

         За результатами атестації було підтверджено  вищу кваліфікаційну категорію вчителям Поповичу В.А., Проциш А.Б. підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та звання «Старший учитель» Курілко Л.М., підтверджено І кваліфікаційну категорію Бородатій Н.В..

          Цифровий звіт про атестацію педагогічних працівників Новоушицької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2 у 2016 – 2017 н.р.

              Також атестаційною комісією були проатестованні учителі Івашковецької ЗОШ І – ІІ ступенів.

                                               Звіт за наслідками атестації.

№ з/п

Всього

1

Працюють станом на 01.01.2017 року всього:

47+6

в т. ч. з повною вищою освітою

45+1

в т. ч. учителів-методистів

3

викладачів-методистів

-

вихователів-методистів

-

педагогів-організаторів-методистів

-

практичних психологів-методистів

-

старших викладачів

-

старших учителів

10

старших вихователів

-

керівників гуртків-методистів

-

майстрів виробничого навчання І категорії

-

майстрів виробничого навчання ІІ категорії

-

2

Атестовано у 2017 році всього:

9

в т. ч. відповідають раніше присвоєній категорії:

6

«спеціаліст»

-

«спеціаліст другої категорії»

-

«спеціаліст першої категорії»

2

«спеціаліст вищої категорії»

-

в т.ч. відповідають раніше встановленому розряду:

-

3

Присвоєно кваліфікаційну категорію:

«спеціаліст»

-

«спеціаліст другої категорії»

2

«спеціаліст першої категорії»

1

«спеціаліст вищої категорії»

-

4

Встановлено розряд

-

5

Відповідають займаній посаді

9

6

Не відповідають займаній посаді

-

7

Звільнено від атестації

1

причини звільнення

Зміна місця роботи (ДНЗ)

8

Відповідають раніше присвоєному званню:

«учитель-методист»

-

«викладач-методист»

-

«вихователь-методист»

-

«педагог-організатор-методист»

-

«керівник гуртка-методист»

-

«практичний психолог-методист»

-

«старший викладач»

-

«старший учитель»

-

«старший вихователь»

-

«старший вожатий»

-

«майстер виробничого навчання І категорії»

-

«майстер виробничого навчання ІІ категорії»

-

9

Присвоєно педагогічне звання

«учитель-методист»

-

«викладач-методист»

-

«вихователь-методист»

-

«педагог-організатор-методист»

-

«керівник гуртка-методист»

-

«практичний психолог-методист»

-

«старший викладач»

-

«старший учитель»

-

«старший вихователь»

-

«старший вожатий»

-

«майстер виробничого навчання І категорії»

-

«майстер виробничого навчання ІІ категорії»

-

10

Порушено клопотання про відповідність раніше присвоєної категорії «спеціаліст вищої категорії»

4

11

Порушено клопотання про присвоєння кваліфікаційної категорії  «спеціаліст вищої категорії»

-

12

Порушено клопотання про відповідність раніше присвоєному педагогічному званню

2

13

Порушено клопотання про присвоєння педагогічного звання

-

     Педагогічний колектив школи постійно працює над підвищенням рівня фахової майстерності, про що свідчить кількість вчителів, які у 2016/2017 навчальному  році пройшли  курси підвищення кваліфікації при Хмельницькому інституті післядипломної освіти вчитель початкових класів Бородата Н.В.

У школі складено перспективний план підвищення кваліфікації вчителів, на підставі якого кожен учитель обов’язково один раз на п’ять років проходить курси.

У  школі працювали міжшкільні методичні об’єднання до якого входять Новоушицька ЗОШ І – ІІІ ст.№2, Івашковецька ЗОШ І – ІІІ ступенів, Отроківська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Песецька ЗОШ І – ІІ ступенів:

  • учителів початкових класів( керівник Проциш А.Б.)
  • класних керівників (керівник Вікулова Т.В.)
  • учителів природничо – математичного циклу (кер.Фортельна Н.П.)
  • учителів суспільно – гуманітарного  циклу (кер. Курілко Л.М.)
  • учителів художньо-естетичного циклу (кер. Манчук Т.І.)

         Протягом 2016 – 2017 навчального року було проведено 4 засідання з усіх напрямків. Всі  засідання  МО    були  практично  підпорядковані    методичній   темі шкіл.   Згідно  тематики засідань  МО  обговорювались та аналізувались зміст навчальних програм,  нових підручників. Учителі ділились досвідом із різних питань.  Було сплановано  взаємовідвідування уроків і заходів учителями у сусідніх школах.

Участь у районних  та обласних заходах

Створено оптимальні умови  для виявлення, розвитку і реалізації потенційних можливостей обдарованих дітей у всіх напрямках: інтелектуального, творчого, спортивного, естетичного.

Результати районних олімпіад І місця:

п/п

ПІБ учня

Клас

Предмет

Місце

Вчитель

1

Рощанська Олександра

11

Фізика

І

Вікулов О.Я.

2

Щур Ігор

11

Астрономія

І

Вікулов О.Я.

3

Зварич Олександра

10

Українська мова та література

І

Попович Л.М.

4

Цвігун Анатолій

10

Астрономія

І

Вікулов О.Я.

10

Хімія

І

Самсонюк Л.В.

5

Шинкарчук Анна

11

Екологія

І

Самсонюк Л.В.

Призери  обласних олімпіад

п/п

ПІБ учня

Клас

Предмет

Місце

Учитель

1

Шинкарчук Анна

11

Екологія

ІІІ

Самсонюк Л.В.

Порівняння 1 місць на районному етапі

Порівняння призових місць на обласному етапі

Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні 4 років, можна зробити висновок, що більшість вчителів практично не проводять відповідної роботи. Кількість І місць у районному етапі у 2016/2017 навчальному році незначно збільшилось. Один призер Шинкарчук Анна ІІІ місце на обласній олімпіаді з екології.

Учні школи займалися в секціях Малої академії. 4 учні приймали участь у І етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту МАН. Результати районного рівня: Штифлюк Володимир секція медицина І місце, Рощанська Олександра секція ресурсозбереження І місце, Гаженко Надія І місце секція ветеринарія,  І місце Новіцька О. секція екологія. На обласному етапі учні не посіли призових місць.  Спостерігається пасивність педагогічного колектив в цьому напрямку роботи, щорічно лише Самсонюк Л.В.,  Вікулов О.Я. готують учнів до конкурсу.

 Традиційно хорошими залишаються показники школи у Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі «Колосок», Всеукраїнській грі «Соняшник», Всеукраїнському конкурсі з математики  "Кенгуру", Всеукраїнському конкурсі з фізики «Левеня».

Однак поряд з цим в методичній роботі є ряд недоліків. На ІІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад не було жодного  призера. Учні школи незважаючи на значне представництво на ІІ етапі конкурсу захисту науково дослідницьких робіт МАН не посіли жодного призового місця. 

За результатами проведених моніторингів визначено, що  у 2017-2018 н.р. учителям-предметникам необхідно чітко спланувати роботу з обдарованими дітьми, працювати над підвищенням рівня якості знань учнів, підвищувати якість підготовки учнів до олімпіад, урізноманітнювати форми проведення засідань методичних об’єднань, творчих груп.

Зауваження та пропозиції щодо підготовки учнів до олімпіад та конкурсів

1. Систематизувати роботу вчителів з обдарованими і здібними дітьми упродовж року.

2.Постійно сприяти підвищенню професійної майстерності, удосконаленню творчого потенціалу вчителів. Здійснювати мотивацію і контроль роботи педагогів із залучення учнів до предметних олімпіад.

Виховна робота у навчальному закладі здійснюється на засадах педагогіки співробітництва учнів, їхніх батьків та громадськості, спрямована на реалізацію Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, Концепції громадянського виховання, Законів України «Про загальну середню освіту», «Про освіту», Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти школярів, Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку та зміцнення моральних засад суспільства, Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Цільової комплексної програми «Фізичне виховання – здоров`я нації» тощо.

Сучасний зміст виховання в ЗНЗ — це науково обґрунтована система загальнокультурних і національних цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, праці, природи, мистецтва, самої себе.

Відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України виховна робота була побудована за складовими виховної діяльності:

1. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави виявляється у патріотизмі, національній самосвідомості й ідентифікації, правосвідомості, політичній культурі та культурі міжетнічних відносин. Були сплановані та проведені різноманітні виховні тематичні заходи (покладання квітів до пам‘ятних місць та інші)  до Дня Захисника Вітчизни, День Перемоги тощо. Також протягом 2016/2017 навчального року учні школи взяли участь у конкурсах, акціях, заходах різних рівнів

Учні школи брали участь в:

- екскурсії до музеїв та пам‘ятних місць;

- конкурси творчих робіт, рефератів, малюнків, плакатів;

- конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Український сувенір»;

- конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край»;

2. Ціннісне ставлення до людей виявляється у моральній активності особистості, прояві відповідальності, чесності, працелюбності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, терпимості до іншого, доброзичливості, готовності допомогти іншим, обов'язковості, добросовісності, ввічливості, делікатності, тактовності, вмінні працювати з іншими; здатності прощати і просити пробачення, протистояти виявам несправедливості, жорстокості. З метою подальшого розвиткуі системи безперервної правової освіти та виховання, покращення роботи щодо розвитку громадянських компетентностей учнівської молоді у навчальному закладі були проведені такі заходи:

- години спілкування, лекції, засідання «круглих» столів: «Права дитини», «Право. Обов’язок. Свобода. Відповідальність», «На порозі вибору», «Державні символи України», відеолекторій «Станція призначення - життя» тощо;

- проведено рейд «Урок»;

- виховні години «Конституція – основний закон», «Роль учнівського самоврядування у захисті прав дитини», «Ти – творець власної духовної краси»;

- бесіди «Діти: злочин і кара», «Поведінка, звички та здоров’я», «Вулиця і

діти», «Хочеш мати друга – навчись другом бути», «Шкідливі звички. Як до них не звикнути», «Чому потрібно бути вихованим і слухняним»;

  • диспути «Чи захищені права дитини у нашій державі?», «Милосердя і любов до ближнього».

З метою реалізації державної політики щодо захисту прав і свобод національних меншин, виховання поваги до осіб інших національностей, протягом   2016/2017 навчального року у навчальному закладі були організовані та проведені наступні заходи:

  • бесіди для учнів 1-4-х класів на тему: “Добро починається з тебе”;
  • виховні години для учнів 5-6-х класів на тему: “Ні! – конфлікту, “Так!”- терпимості”;
  • години спілкування для учнів 7-8-х класів на тему: “Вчимося спілкуватись”;
  • усний журнал для учнів 9-А, 9-Б класів на тему: “Звичаї і культура народів світу”;
  • виставка літератури в шкільній бібліотеці на тему: “Що не держава – то звичаї”.

3. Ціннісне ставлення до природи формується у процесі екологічного виховання і виявляється у таких ознаках: усвідомленні функцій природи в житті людини та її цінності; особистої причетності до збереження природних багатств, відповідальності за них; здатності особистості гармонійно співіснувати з природою; поводитися компетентно, екологічно безпечно; активній участі у практичних природоохоронних заходах, здійсненні природоохоронної діяльності з власної ініціативи; посильному екологічному просвітництві.

Упродовж 2016/2017 навчального року у школі були сплановані та проведені відповідні заходи:

- тематичні години спілкування, виставки творчих робіт;

- акція «Чиста Україна – Чиста Земля»;

-  виставки плакатів та малюнків „Чорнобиль не має минулого часу;

- виставка поробок за номінаціями: «Замість ялинки-гілка», «Новорічний букет», «Різдвяна листівка»;

4. Ціннісне ставлення до мистецтва. Естетичне виховання учнів школи спрямоване на розвиток у зростаючої особистості широкого спектру почуттів – здатності збагнути та висловити власне ставлення до мистецтва.

У навчальному закладі було проведено:

- свято Першого дзвоника;

- свято Останнього дзвоника;

- свято до Дня вчителя;

- шкільний етап Всеукраїнського конкурсу ораторського мистецтва;

- новорічні свята;

- святковий концерт до 8 Березня;

- конкурс, присвячений Дню Святого Валентина;

5. Ціннісне ставлення до праці - складний змістовно-синтетичний компонент особистості, який включає в себе ставлення дітей та учнівської молоді до праці як однієї з важливих життєвих потреб, почуття задоволеності працею й наявності сукупності найважливіших моральних якостей, що визначають ставлення до трудової діяльності загалом (працьовитість, відповідальність, охайність, бережливість, вміння раціонально розподіляти робочий час).

У навчальному закладі було проведено:

- тематичні години спілкування, тренінги, виставки творчих робіт;

- рейди – огляди стану зберігання підручників та акція «Живи книга!»

6. Ціннісне ставлення до себе передбачає сформованість у зростаючої особистості вміння цінувати себе як носія фізичних, духовно-душевних та соціальних сил.

З метою пропаганди позитивного іміджу сім`ї та її соціальної підтримки, формування культури сімейних стосунків, підвищення відповідальності батьків за виховання дітей проводяться різноманітні конкурси, зустрічі, «круглі столи», лекції, бесіди щодо популяризації сімейного способу життя, формування національних сімейних цінностей з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров`я. Питання щодо збереження життя та здоров'я учнів, пропаганди здорового способу життя, відповідальності батьків за виховання дітей, попередження насильства у родині, організація режиму дня школярів систематично розглядається на нарадах при директорові, на засіданнях ШМО класних керівників, на засіданнях педагогічної ради, на загальношкільних та класних батьківських зборах.   Щороку у вересні проводиться загальношкільний «День здоров’я».

Важливою складовою системи виховної роботи є розвиток учнівського самоврядування.

Упродовж 2016/2017  навчального року учні провели та взяли участь у багатьох заходах:

  • Військово-спортивне свято «Козацькі забави!» (змагання між хлопцями 2 -11-х  класів на передодні Покрови. Учні показали не лише добрі знання з історії українського козацтва, а й позмагалися на силу, швидкість, точність тощо);
  • Виставка новорічних газет, плакатів, іграшок тощо;
  • Святкова скринька до Дня Святого Валентина.

Упродовж навчального року у школі  проводилось багато конкурсів, змагань, вікторин, диспутів, вистав, виступів на загальношкільних тематичних лінійках, де брали участь шкільні лідери

В учнів школи помітно підвищилася активність, самостійність, але результативність роботи в органах учнівського самоврядування ще недостатньо висока.

В 2017/2018 навчальному році педагогу-організатору необхідно продовжити роз’яснювальну роботу з активізації учнівського самоврядування, спланувати заходи щодо організації цікавого та змістовного дозвілля школярів.

З кожним роком в країні посилюється вплив батьківської громадськості на діяльність загальноосвітніх навчальних закладів. Батьки стають активними учасниками навчально-виховного процесу. Вони допомагають педагогам та учням у реалізації соціально значущих проектів та програм. На даний час особливого значення набуває підтримка широкого кола громадськості при вирішенні таких питань:

- оптимальне формування мережі навчальних закладів;

- зміцнення матеріально-технічної бази;

- забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу;

- формування здорового способу життя;

- реалізація освітніх програм тощо.

Робота з батьками спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.

На батьківських зборах розглядалися  питання:

- попередження дитячого травматизму;

- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я;

- організація правової та правоосвітньої роботи;

- вплив сім’ї на середовище дитини;

- організація навчального року, проведення ДПА, ЗНО;

- літнє оздоровлення;

- проведення ремонтних робіт у закладі протягом року та в літній період.

Співпраці з батьками в школі приділяється велика увага, вчителі-предметники, класні керівники, адміністрація систематично спілкуються з батьками учнів, організують спільні заходи, свята.

Результати  ДПА   за  2016-2017  навчальний  рік

Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти,  наказу №14 – од від 31.03.2016 «Про порядок закінчення 2016/2017 навчального року та проведення державної підсумкової атестації» у школі складено розклад та склад комісій для проведення ДПА в 4 класі. Згідно  наказу МОН України № 94 від 08.02.2016 р. « Про затвердження орієнтовних вимог до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної освіти у 2015/2016 навчальному році» кафедрою вчителів початкових класів було сформовано завдання, які були погодженою педагогічною радою від 31.03.2016 протокол №6, та затвердженні наказом по школі.

ДПА  у 4 класі проходило з трьох предметів: читання, математика, українська мова, з 12 по 21 травня. Варіанти завдань роздавались вчителем 4-го класу, кожен учень отримав індивідуальний бланк з завданням. Присутність учнів на уроках, коли проводились контрольні роботи становила 82,4 % - 88,2 % . Уроки розпочинались з організаційного моменту, контрольні роботи учні виконували самостійно.

ДПА з української мови  показала, що учні засвоїли програмовий матеріал відповідно до вимог Державного стандарту початкової освіти. Завдання підтвердили, що учні вміло визначають прикметники вжиті в прямому значенні, відмінкові закінчення іменників, вдало замінюють фразеологізми прислівниками, співвідносять фонетичний і графічний образи слова. Сформовані уміння списувати друкований текст, вживати пунктуаційні знаки.

Поряд з цим окремі учні допустили  помилки при виконанні завдань закритого типу, що передбачають вибір однієї правильної відповіді, граматичні помилки: заміна однієї букви іншою, написання ненаголошених голосних е,и, приголосних г,х, написання не з дієсловами, пунктуаційні знаки. Ряд учнів не використали при написанні тексту виражальні засоби.

         Результати ДПА з читання засвідчили, що в основному діти справились із завданням закритого типу з вибором однієї відповіді з трьох запропонованих. Переважна більшість дітей вміє визначати головну думку твору, встановлювати послідовність подій у ньому.

         Однак  прослідковується  погано розвинене образне мислення учнів. Діти не звертають  увагу на граматичне поєднання слів у словосполученнях, мають недостатньо наповнений  словниковий запас.  

         Під час виконання контрольної роботи з математики  більшість учнів на належному рівні виконали завдання закритого типу, де перевірялося вміння визначати розрядні доданки, позначення найбільшого числа серед пропонованих, вираженого дробу, позначення рядка, у якому іменовані числа розміщенні у порядку зростання. Більшість  учнів справились з розв’язанням задачі з поясненням та вірно виконали завдання на побудову прямокутника за відомою площею та стороною. Отже, можна зазначити, що учні засвоїли програмовий матеріал відповідно до вимог Державного стандарту початкової освіти.

         Діти помилялись підчас геометричної побудови, а саме  невідповідність виконаних обчислень та геометричних побудов даним параметрам 5 учнів, помилки підчас обчислювання виразів 4 учні, відсутність пояснення до задачі 2 учні.

         Результати державної підсумкової атестації показали, що вчителям початкових класів потрібно з української мови більшу увагу звертати на граматичне поєднання слів у словосполученнях, сприяти поповненню словникового запасу учнів, активно використовувати завдання творчого характеру, з читання необхідно покращити показники з техніки читання: швидкість, виразність, розуміння прочитаного; залучати дітей до творчої роботи над текстом, до активного читання художньої літератури. Під час навчання математики необхідно активізувати використання практичних вправ і завдань щодо формування обчислювальних навичок учнів, розв’язування нерівностей, аналізу задач і формулювання пояснень до дій.

У закладі була проведена певна робота щодо організації проведення державної підсумкової атестації у 9 класі. Сформовано завдання, вчителями предметниками з відповідних предметів, які були погодженою педагогічною радою від 31.03.2017 протокол №6, та затвердженні наказом по школі. Наявні розклади екзаменів та консультацій для учнів  9 класу, ці документи були розміщені на стенді, доступному для ознайомлення учнів та їх батьків. Створені і затверджені (погоджені) у встановленому порядку склади державних атестаційних комісій.

Протягом 28 травня 7 червня проводились консультації учням 9 класу згідно затвердженого графіку.

Двоє учнів Петринчук А. , Петринчук М були звільнені від проходження державної атестації згідно довідок ЛКК та заяв батьків.

         На екзамени з`явились всі учні 9 – го класу. Державна підсумкова атестація з усіх предметів розпочалась та закінчилась своєчасно. Атестаційні комісії працювали у повному складі згідно затвердженим спискам. Процедуру проведення державної підсумкової атестації було дотримано. Екзамени пройшли організовано, без порушень.

Протоколи державної підсумкової атестації були оформлені в закладі згідно нормативних вимог, письмові атестаційні роботи учнів перевірені своєчасно.

За результатами державної підсумкової атестації учнів 9-х класів встановлено наступне: всі учнів школи були допущені до ДПА.

ДПА з української мови у 9 класі показала, що учні засвоїли навчальний матеріал. Учні засвоїли правопис складних прислівників, дієприслівників, розділові знаки при прямій мові, вставних словах, однорідних членах речення, хоча зустрічаються недоліки у розділових знаках при дієприслівниковому звороті та переносі слів.

Результати ДПА з української мови 100 % співпали з річним оцінюванням учнів.

         ДПА з математики у 9 класі показала, що учні засвоїли навчальний матеріал.  Недоліками у виконанні завдань є: спрощення дробово-раціональних виразів, застосування формул скороченого множення; логіка математичного мислення та обґрунтування положень; обчислювальні навички.

Отримані результати свідчать про те, що майже всі учні  в повній мірі використали свої можливості під час написання робіт,  але були допущені в деяких роботах  елементарні помилки.

Під час проведення атестації з біології учні виявили належні знання До виконання завдань відкритої форми приступили майже всі учні. Однак під час встановлення логічних пар в дітей виникли проблеми.

Класний журнал заповнений, річні оцінки виставлені на предметних сторінках та у зведеному обліку навчальних досягнень учнів. Класним керівником проведена робота по перенесенню оцінок державної підсумкової атестації на сторінки журналів. 

Державна підсумкова атестація за повну загальну середню освіту проводилась у пунктах ЗНО у формі ЗНО.

         Учнів які проходили ДПА у формі ЗНО підвозили до пунктів тестування організовано шкільними автобусами. Всі діти з’явились вчасно з повним пакетом документів.

         Як свідчать результати найкраще учні справились з ЗНО з української мови річні оцінки практично співпали з оцінками з ДПА. Новіцька О отримала 12 балів.

         Математику складали 3 учнів розбіжність з річними оцінками 2 бали. Фізику складали 2 учні розбіжність 4 бали.

Виходячи з результатів аналізу ДПА та з метою подолання і попередження недоліків пропонуємо наступні рекомендації

Рекомендації за результатами ДПА:

  1. Керівникам МО у серпні 2017 року на засіданнях методичних об’єднань обговорити результати ДПА, проаналізувати запити й потреби учнів у вивчені предметів.
  2. Учителям – предметникам
  • з метою підвищення якісного рівня навчальних досягнень учнів упродовж навчального року організовувати систематичне повторення програмового матеріалу, індивідуалізувати роботу з учнями, які мають недостатній рівень знань, брати під контроль їхнє навчання;
  • для подальшого поліпшення інтересу до вивчення предмету практикувати використання сучасних методик ведення уроку (уроків-конференцій, уроків-диспутів тощо);

Навчальні програми за 2016/2017 навчальний рік виконані. Адміністративною експертизою встановлено, що в основному кількість проведених уроків відповідає запланованим. Кількість лабораторних і практичних робіт з біології, географії, хімії, фізики відповідає нормативним вимогам.

Викладання предмета ― Захист Вітчизни та військово-патріотичне виховання у навчальному закладі у 2016/2017 навчальному році були організовані відповідно до ст. 9 Закону України «Про військовий обов‘язок і військову службу», Указу Президента України від 25.10.2002 № 948/2002 «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», Постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2000 № 1770 «Про затвердження положень про допризовну підготовку і підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей», наказу Міністерства освіти і науки України від 27.12.2000 № 625 «Про оголошення постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2000 року № 1770», Програми предмета ― Захист Вітчизни, листа Міністерства освіти і науки України від 11.06.2014 № 1/9-303 «Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2015/2016 навчального року». У школі працював гурток з військово-патріотичної тематики «Влучний стрілець».Тематика занять гуртка та організація його роботи проводилась у відповідності з рекомендаціями. 

Також учні брали активну участь в урочистому покладанні квітів до  пам’ятника  Воїну-визволителю, в шкільній бібліотеці були організовані виставки літератури, проводилися акції відповідної спрямованості, тематичні екскурсії до історичного музею, по місцях бойової слави , тематичні виставки тощо.  

Учні школи брали активну участь у районних  заходах, присвячених  визволенню України та Новоушицького районну  від німецько-фашистських загарбників.

Робота навчального закладу із запобігання дитячого травматизму упродовж  2016/2017 навчального року здійснювалась на виконання на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання Методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах».

У 2016/2017 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників, батьківських зборах тощо.

У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка  включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках «Основи здоров'я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. На першому поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час навчально–виховного процесу в школі у 2016/2017 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації школи.

У класних журналах згідно методичним рекомендаціям були відведені окремі сторінки для бесід з правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правила безпеки при користуванні газом, правила безпеки з користування електроприладами, правила безпеки з вибухонебезпечними предметами, правила безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

Вчителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах  на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули, бесіди були записані в щоденники.

У 2017/2018 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій.

Основні завдання і напрямки діяльності шкільної бібліотеки були:

  • Інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу;
  • Виховання культури читання та інформаційної культури. Здійснення порядку. Розміщення, комплектування, облік і зберігання бібліотечного фонду;
  • Формування грамотного читача з високим рівнем бібліографії і читацької культури;
  • Надання допомоги у виборі літератури і самостійної роботі з книгою шляхом індивідуальної і масової роботи з читачем;
  • Виховання бережливого ставлення до книги;
  • Сприяння підвищенню педагогічної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури.

     Робота шкільної бібліотеки спрямована на підвищення інформаційної, освітньої, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функцій.

         Згідно з навчальними програмами учні своєчасно одержали комплекти підручників. Проведена реєстрація читацьких формулярів, складені списки боржників по класах.

Організація харчування

     Важливою складовою здоров’язберігаючого середовища є організація харчування учнів.

     В школі для організації харчування дітей створені всі необхідні умови: працює шкільна їдальня, забезпечено санітарно-гігієнічний режим, у наявності графік харчування учнів. Технологічне обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Спільними зусиллями дотримуються вимоги Порядку організації харчування дітей, затвердженого МОіН України від 01.06.05 р. №329. Упродовж 2016/2017 навчального року для учнів школи було організовано гаряче харчування. Учні пільгових категорій були забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням.

     На кінець 2016/2017 н.р.  гаряче харчування отримували всі бажаючі учні.

Проведена профілактична перевірка вентиляційних каналів та заземлення, у їдальні виконано поточний ремонт.

                                   Розвиток матеріально – технічної бази школи.

                                                                                                                                     Розвиток матеріально – технічної бази школи.

     Фінансово-господарська діяльність школи здійснюється відповідно до Статуту на основі прийнятого бюджету. Джерелами фінансування є:

- кошти відділу  освіти.

- благодійні внески батьків.

 - благдійні внеси фізичних осіб.

У 2016-2017 н.р. зроблено:

- заміна освітлення на 2 поверсі школи.

Зроблено косметичний ремонт у вестибюлі та приміщеннях їдальні (частково пофарбовано та зашпакльовано стіни).

Зроблено косметичні ремонти у класах.

Аналіз результатів за минулий навчальний рік продемонстрував наступне:

  • навчально-виховний процес має тенденцію до розвитку;
  • діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення навчально-виховного процесу та підвищення його ефективності;
  • у школі використовують колективне обговорення отриманих результатів, колективний творчий пошук вирішення конкретних завдань. На підставі аналізу результатів адміністрація корегує наступні дії щодо досягнення поставленої мети;
  • школа підтримує свій позитивний імідж;
  • створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, здібностей, потреб учнів;
  • методична робота сприяє модернізації змісту навчально-виховного процесу, втіленню педагогічних інноваційних технологій;
  • створено сприятливий психолого-педагогічний клімат.

Однак залишились певні питання, розв’язання яких слід продовжити, а саме:

  • підвищення якості освітніх послуг;
  • підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
  • створення цілісної системи моніторингу НВП;
  • активне використання комп’ютерних методичних комплексів;
  • недостаня результативність ЗНО;
  • неефективне використання ресурсної бази кабінету інформатики;
  • покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів.

Завдання педагогічного колективу

            За результатами аналізу роботи колективу школи за попередній навчальний рік, враховуючи визначені недоліки, потреби учасників навчально – виховного процесу, керуючись нормативною базою та новими вимогами і потребами розвитку сучасної освіти, поставлено наступні завдання:

- забезпечення доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб міста і держави;

  • забезпечення спрямованості навчально-виховного процесу на розвиток умінь і навичок особистості, застосування на практиці здобутих знань з різних навчальних предметів, успішну адаптацію людини в соціумі, формування здібностей до колективної діяльності та самоосвіти шляхом застосування особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів;
  • реалізація принципу наступності у розвитку дошкільної, загальної освіти у зв’язку із запровадженням Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти;
  • впровадження сучасних педагогічних технологій, спрямованих на розкриття та розвиток інтелектуальних і творчих здібностей дитини, на задоволення її потреб у самовдосконаленні;
  • створення оптимальних умов для здійснення педагогічними працівниками результативної самоосвітньої діяльності, в центрі якої проектування та організація сучасного уроку;
  • посилення здоров’язбережного аспекту навчально-виховного процесу шляхом активного використання здоров’язберігаючих технологій;
  • сприяння підвищенню загального рівня ІКТ-компетентності педагогів; активному впровадженню інноваційних технологій, спрямованих на розвиток особистості дитини та розкриття її інтелектуальних та творчих здібностей;
  • підвищення  рівня підготовки та проведення колективних форм роботи з метою подальшого вдосконалення дидактичної компетентності вчителів;
  • створення умов для педагогів-початківців з метою адаптації до навчально-виховного процесу;
  • активізація роботи щодо охоплення дітей позашкільною освітою з урахуванням особливих потреб учнів пільгових категорій та підлітків девіантної поведінки;
  • формування у дітей та молоді національної ідентичності, розуміння єдності й цілісності України, виховання патріотизму та активної громадянської позиції, особистої відповідальності за долю держави та рідного міста;
  • посилення контролю за викладанням предмета «Захист Вітчизни», сприяння формуванню знань старшокласників про задачі Збройних сил України, цивільного захисту, медико-санітарної підготовки»;
  • розвиток соціального партнерства навчального закладу із вищими навчальними закладами щодо розвитку обдарованості учнівської молоді;
  • соціальний захист дітей та створення оптимальних умов для навчання обдарованої молоді;
  • сприяння життєвому  і професійному самовизначенню учнів через впровадження різних форм  організації профорієнтаційної роботи та профільного навчання;
  • стимулювання соціальної активності учнів, їхньої участі в роботі органів учнівського самоврядування, дитячих громадських організацій;
  • посилення контролю за проведенням роботи щодо профілактики правопорушень та запобігання дитячому травматизму серед учнівської молоді;
  • оптимізація співпраці педагогів та батьків школи;
  • забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу;
  • психологічна корекція педагогічної діяльності та професійної мотивації співробітників закладу;
  • оптимізація практичної психолого-педагогічної допомоги батькам;
  • психолого-педагогічна підтримка інтелектуальної, творчої обдарованості;
  • зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

  • забезпечення режиму роботи школи повного робочого дня;
  • наповнення проектної діяльності учнів ефективним змістом і формами (програми, авторські проекти, курси, спецпроекти);
  • забезпечення оптимального використання реальних можливостей навчального закладу;
  • досягнення відповідності змісту і форм роботи проектів інтересам і запитам школярів;
  • задоволеність учнів і батьків роботою школи;
  • формування людини з новою ментальністю, яка усвідомлює саму себе,свою роль у суспільстві, є високодуховною,адаптованою до життя і праці в ХХІ столітті, має активну громадянську та професійну позицію,здатна до навчання впродовж всього життя, дбає про збереження та зміцнення свого здоров’я.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.